Magazyny i składy celne

Współpracujemy z Wolnym Obszarem Celnym w Mszczonowie dzięki czemu w zależności od potrzeb możemy zaoferować korzystanie z magazynów i składów celnych.

 

Wysyłka kontenerowa i drobnicowa z USA i Kanady

W ramach świadczonych usług dla powierzonych nam towarów przygotowujemy wybrane dokumenty celne zarówno dla odpraw importowych, jak i eksportowych.

Magazyny celne

Magazyny czasowego składowania pozwalają na 90 dniowe magazynowanie towarów w sytuacji, gdy nie ma tymczasowej możliwości dokonania zgłoszenia celnego

Składy celne

Umożliwiają składowanie, konsolidacje i dekonsolidacje towarów objętych cłem oraz ewentualne odroczenie terminu uregulowania należności celno-podatkowych

Urzędy celne

Umożliwiają składowanie, konsolidacje i dekonsolidacje towarów objętych cłem oraz ewentualne odroczenie terminu uregulowania należności celno-podatkowych

LaserJet Spedition współpracuje z Wolnym Obszarem Celnym w Mszczonowie umożliwiającym składowanie transportowanych towarów w zależności od pojawiających się potrzeb.

Nawet najlepsza organizacja operacji spedycyjnych często spotyka się z trudnościami dotyczącymi głównie: nieprawidłowości w dokumentacji celnej, terminowego regulowania spraw finansowych czy kwestii zwolnienia ładunku. W takiej sytuacji przesyłany towar często wymaga tymczasowego ulokowania w składach lub magazynach celnych.

Składy celne umożliwiają składowanie ładunków objętych cłem, czyli pochodzących spoza UE, umożliwia to między innymi odroczenie konieczności uregulowania należności celno-podatkowych. Ulokowane tam towary mogą być sprawdzane przez upoważnione do tego instytucje, ale także dekonsolidowane i przygotowywane do dostawy odbiorcom końcowym. Towar w składzie celnym może być magazynowany bez ograniczeń czasowych, a wysokość koniecznych do opłacenia należności celno-podatkowych zależna jest od ilości wyprowadzanego z magazynu ładunku. Po dopełnieniu niezbędnych formalności, istnieje możliwość wyprowadzania ładunku w dowolnej ilości, np. po jednym kartonie czy palecie.

Magazyny celne zwane też magazynami czasowego składowania umożliwiają przechowanie towaru w sytuacji, gdy importer nie ma możliwości dokonania zgłoszenia celnego np. gdy brakuje zwolnienia ładunku, niezbędnej dokumentacji lub konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań przez uprawnione organy. Towary składowane w magazynach celnych nie mogą ich opuszczać, niedozwolone są również operacje naprawcze, nie ma też możliwości pobrania części ładunku. Maksymalnie towary w magazynie celnym mogą spędzić 90 dni bez zgłoszenia celnego od momentu wystawienia deklaracji czasowego składowania (DSK). W tym czasie należy zadbać o uzupełnienie braków uniemożliwiających zgłoszenie celne. Jeśli po upływie 90 dni okaże się to niemożliwe, konieczne jest przeniesienie ładunku do składu celnego.

Skontaktuj się z nami

Szczegółowe informacje dotyczące wysyłek z USA i Kanady, niezbędnych procedur i formalności jakie należy dopełnić oraz kosztów otrzymasz kontaktując się z naszym biurem
mailowo lub telefonicznie

Wyceń usługę

Proszę wypełnić poniższe informacje

Wysyłając zapytanie, zgadzam się na przetwarzanie wprowadzonych informacji w ramach mojego zapytania.